نتایج جستجو برای عبارت :

بیش از ۷۸ هزارنفر در سیستان و بلوچستان ساکن مناطق سیل‌ زده‌اند

مکان نیوز - ایرنا- سازمان نقشه‌برداری کشور نقشه مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان- کنارک را منتشر کرد، این نقشه نشان داد که ۷۸ هزار و ۵۸۹ نفر ساکن مناطق سیل‌زده ساکن این منطقه هستند که ۴۷ هزار و ۲۶۱ ساکن مناطق شهری و ۳۱ هزار و ۳۲۸ ساکن مناطق روستایی را شامل می‌شود.
به گزارش سازمان نقشه برداری کشور، این نقشه با استفاده از جدیدترین تصاویر ماهواره‌ سنتینل ۱ از مناطق جنوبی کشور در روز ۲۲ دی ماه ۹۸ با استفاده از اطلاعات مکانی و جمعیتی موجود
بلوچستان تو ای زیبا دیارم ، تو را از جان و دل من دوست دارمتو را ای سرزمین پاک بازی ، همیشه همدم و همراه و یارمتو را در لوح دل با جوهر خون ، به رسم الخط زیبا می نگارمتو را ای بی کران دریای عشقم ، چو موجی پر خروش و بی قرارمبود هر سنگ تو مانند گوهر ، بود خاک تو چون باغ بهارمحیاء و غیرت فرزند این خاک ، بود گنج گران و افتخارمبلوچستان ما هویت ماست ، من این نعره ز جان و دل بر آرمبلوچستان نامی ماندگار است ، صدای مردمش باشد عیارمبلوچستان بلوچستان بمانداگر
1350 بسته غذایی و پتو   تهیه و پس از هماهنگی با مسئولان، با همکاری کارگزاران صندوق که در مناطق آسیب‌دیده حضور دارند، به صورت هدفمند در میان آسیب‌دیدگان سیل سیستان و بلوچستان توزیع گردید.

علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر 
در بازدید از مناطق سیل زده، از پرداخت دو ماه مستمری به مستمری‌بگیران عضو صندوق که در حادثه سیل سیستان و بلوچستان آسیب دیده‌اند، خبر داد و گفت: با هدف حمایت از مستمری‌بگیران صندوق د
بازدید استاندار سیستان و بلوچستان از ستاد انتخابات خاش

زاهدان - ایرنا - استاندار سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان خاش از ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان بازدید و در نشستی جداگانه با فرماندار و اعضای هیئت نظارت و ستاد اجرائی انتخابات دیدار و گفت و گو کرد. عکس از: محمدامین میربلوچزهی
پس از یک روز که مدت زمان قطع اینترنت موبایل در بزرگترین استان شرق کشور حالا ۱۸ روز است کاربران اینترنت موبایل دسترسی به دنیای بیرون ندارند. در ادامه با عبیاتی همراه باشید تا درباره قطع شدن اینترنت موبایل سیستان و بلوچستان صحبت کنیم.
اینترنت موبایل سیستان و بلوچستان
دیروز حسینعلی شهریاری، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که متاسفانه اینترنت سیستان و بلوچستان و خوزستان هنوز راه نیفتاده است اظهار داشت:
ق
سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، شبکه مخابراتی در ۲ شهرستان این استان را دچار مشکل کرده و سایر شهرهای این استان، دارای ارتباطات پایدار و بدون مشکل هستند.
محمدرضا بیدخام به خبرنگار مهر گفت: با بیان اینکه به دنبال وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان در ۲ روز گذشته، شبکه مخابراتی در ۲ شهرستان پیشین و فنوج این استان، دچار اختلال شده است، گفت: تمامی تلاش برای رفع این خرابی ادامه دارد اما به دلیل آنکه حجم آب زیاد
3501 قائم مقام محترم مرکز آموزش قوه قضائیه، /50/57-0555/03755/ براساس مجوز شماره 0555بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان دانشگاهی و حوزوی در استانهای کرمان،هرمزگان و سیستان و بلوچستانکه متقاضی ثبت نام و شرکت در جذب تصدّی منصب قضاء در سال 3501 می باشند می رساند، ثبت نام منحصراًبه صورت اینترنتی از طریق سایت دادگستری استان کرمان به نشانی dadgostari-kr.ir از روز شنبه مورخ3501 پایان می پذیرد. /50/ 3501/50/50 آغاز و در روز پنجشنبه مورخ 03لذا کلیه داوطلبانی که متقاضی خدمت در منا
هرمزگان حتی همین هرمزگان سیل زده این روزها، یکی از زیباترین مناطق ایران زیباست؛ آن‌قدر که می‌توانید پس از اطمینان از نبود بارش‌های سیلابی، چمدان سفرتان را به مقصد آن ببندید. فصل هم که فصل جنوب گردی است؛ فصل گشت و گذار در خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و. حالا، اما می‌خواهیم برویم هرمزگان؛ سرزمین جزیره‌ها... راستی فکرتان را از پرواز در آسمان مناطق و جزایری مثل کیش و قشم خارج کنید. قرار نیست به آن جزایر اسم و رسم‌دار و پرآوازه
عکس های زیبای سیستان و بلو چستان.....مایکت. 

توضیحات
‏‏به نام خدا‏من برنامه ای ساختم که با استفاده از آن می توانید عکس های مرتبط با سیستان و بلوچستان رو ببینید‏کسانی که می خواهند به این استان سفر کنند   واقعا برای آن ها برنامه خوبی است‏*ویژگی ها‏*دارا بودن بیشتر از 35عکس‏*حجم کم‏*عکس های زیبا از همه جای استان‏*وامکانات دیگر

یعقوب بن شعیب گوید شنیدم حضرت صادق ع میعرمود رسولخدا ص فرمود است همانا در بدن ادمیزاد سیصدو شصت رگ است که یکصدو هشتاد رگ از انها مبجنبد وبکصدووهشتادرگ دیگرش ساکن است پس اگر یکی از رگهای جنبنده ساکن شود  ادمبزاد خوابش نبرد واگر یکی از رگهای ساکن بجنبش در اید خوابش نبرد واگر یکی از رگهای ساکن بجنبش در اید خوابش نبرد و رسولخداص چنان بود که چون بامداد مبکرد سیصدو شصت بار میعرمود والحمد لله ربالعلمبن کثیراعلی کل حال و چون شام میکردمانند انرامی
 چهار تن از رزمندگان افغانستانی یگان فاطمیون طی چند روز گذشته در سوریه به شهادت رسیدند. «شهید منصور علی دادی» ساکن کرج، «شهید اسماعیل رضایی» ساکن مشهد، «شهید حافظ نظری» ساکن ساوه و «شهید قدرت‌الله موسوی» ساکن سمنان در جریان عملیات ادلب توسط تروریست‌های تکفیری احرار الشام به شهادت رسیدند
 ایرنا نوشت: مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: دستگیری ۷۰ عنصر تروریستی، کشف ۶ محموله جنگی و انفجاری، پیشگیری از ۱۲ حادثه ضد امنیتی و هلاکت پنج عنصر وابسته به گروهک‌های تکفیری نمونه‌ای از دستاوردهای سربازان گمنام امام زمان(عج) سیستان و بلوچستان در سال گذشته بوده است.
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کشف بیش از ۵۰ تن انواع مواد مخدر، خنثی سازی ۱۳۵ عملیات مسلحانه سوداگران مرگ، انهدام بیش از ۷۰ باند قاچاق مواد مخدر، کشف بیش
شترمرغ ها در انواع زیستگاههای باز یافت می شوند. آنها معمولاً از مناطقی از بوته ضخیم یا پوشیده از درخت سنگین اجتناب می کنند و از چمنزارهای جنگلی و سایر مناطق آزاد ساکن می شوند. دشتهای نیمه خشک ، باز و چمن کوتاه معمولاً با بیشترین تراکم شترمرغ همراه است. آنها همچنین در مناطق با پوشش گیاهی بسیار ضعیف قادر به زندگی هستند.
پرورش انبه در سیستان و بلوچستان
اردشیر شهرکی گفت: در سیستان و بلوچستان هزارو پانصد هکتار زمین زراعی مخصوص کشت انبه راه اندازی شده است که حدود ۱۰۰۰هکتار آن بارده و ما بقی بارده نمیباشند .مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: که برداشت این محصول در جنوب استان در ماه اردیبهشت شروع شد و در ماه خرداد پایان یافت.
اردشیر شهرکی گفت که چهارده هزار تن انبه از باغهای جنوب سیستان و بلوچستان برداشت شده و به بازار عرضه شده است.وی اظهار داشت:
شمال شهر تهران مناطق زیادی از تهران را در بر می گیرد . مناطق 1 و 3 از مناطق 22 گانه تهران جزء شمال تهران محسوب می شود .
اقدسیه ، تجریش ، چیذر ، دزاشیب ، ونک ، دروس و ... جزء مناطق شمال تهران به حساب می آیند .
شرکت وانت بار ایرانکس برای خدمت رسانی به اهالی محترم مناطق شمالی تهران اقدام به ایجاد واحد باربری در این مناطق کرده است تا همشهریان بتوانند وسایل و کالاهای خود را با نرخ مناسب و با کیفیت بالا جابه جا کنند .
این مجموعه حتی در روزهای تعطیل به مشتری
در زمان جنگ، بلایای طبیعی و یا سایر
بحران ها، ارسال غذا و اقلام ضروری به مناطق دورافتاده بسیار مشکل است.
ایردراپ به روشی گفته می‌شود که اقلام ضروری از هواپیمایی برای مردم ساکن
این مناطق رها می‌شود.
ایردراپ در کریپتو به معنی توزیع توکن رایگان بین دارندگان یک ارز دیجیتالی (برای مثال بیت کوین) به عنوان پاداش است. در واقع ایردراپ نوعی تبلیغ برای یک بلاک چین خاص است و از آن برای دادن پاداش به کاربران وفادار هم استفاده می‌شود.
ادامه مطلب
وزیر
فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی سفر به جنوب استان سیستان و بلوچستان از
کتابخانه ساحل بازدید و با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان و
کتابداران این کتابخانه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، سید عباس صالحی، وزیر
فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به جنوب سیستان و بلوچستان ،از کتابخانه
عمومی ساحل چابهار بازدید کرد. در این بازدید که استاندار و فرماندار ویژه
چابهار نیز حضور داشت
سلام به همگی
دوستان خبر سیل سیستان بلوچستان رو کمتر کسی بهش می پردازه، وظیفه خودم دونستم، این موضوع رو یادآوری کنم، نزدیک به یک هفته از سیل گذشته و همچنان بیشترین خسارت مال روستاها و روستائیان بوده و راهای ارتباطی خیلی از روستاها هنوز بسته است و در محاصره سیل هستند.
مردم محلی خود استان با ماشین ها شخصی و کمک های مردمی تا به الان بیشترین کمک رو داشتند، همجنان خسارت ها خیلی بالاست، علتش هم زیرساخت های خیلی ضعیف و نبود راه های مواصلاتی مناسب د
به نام خدا 
بَزمان یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران است. بزمان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب ایرانشهر واقع است. بزمان یکی از باسابقه‌ترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان می‌باشد که تنها سابقه بخشی ۱۱۰ ساله دارد. بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۴٬۰۰۲نفر بوده‌است
به گزارش خبرگزاری پانا سی و هفتمین مسابقات فرهنگی و هنری کل کشور در حالی در اردوگاه شهید باهنر تهران به پایان رسید که در منطقه محروم کشور در استان سیستان و بلوچستان دو رشته مقام دار این دوره شدند که جناب آقای اقبال نهتانی توانست مقام اول را در رشته نشریه الکتریکی و گروه اجرای سراوان در مقام دوم را بدست آوردند . 
متاسفانه به گفته ی سرپرست استان سیستان و بلوچستان اقبال نهتانی نتوانسته است در اختتامیه مسابقات حضور داشته باشد.
تا سال 1954 باور تمام دنیا بر این بود که یک انسان نمی تواند یک مایل را زیر ۴ دقیقه بدود. آنها باور داشتند که انسان محدودیت های فیزیکی دارد که هیچگاه نخواهد توانست یک مایل را زیر چهار دقیقه بدود! تا اینکه سر و کله راجر بنستر پیدا شد و در یک مسابقه یک مایل را در کمتر از ۴ دقیقه دوید.از آن به بعد در یکسال حدود بیست هزارنفر این رکورد را زدند و کم کم این کار به سطح دبیرستانها کشیده شد! چه چیزی فرق کرد؟ درعرض یکسال؟
هیچ چیز فقط یک کلمه:باور
این تصاویر مال همین دیروز و امروز است. اینجا هم کشور خودمان ایران عزیز است، سیستان و بلوچستان. جماعت وطن فروشی که در جان باختن مسافران پرواز اوکراین عزادار نشد اما وقتی فهمید پدافند هوایی به اشتباه شلیک کرده همنوا با آمریکا و اسرائیل، فریاد انسانیت سر داد، جماعتی که برای شهدای ایرباس شمع روشن نکرد، جماعتی که برای کودکان مظلوم یمن که به دست آمریکا و عمالش از گرسنگی کشته می شوند انسانیتش را نشان نداد، خودباخته جوّگیری که به خاطر هموطنان بیم
نوبخت با وعده‌های خوب به خاش آمد

ایسنا/سیستان و بلوچستان محمدباقر نوبخت معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با وعده های خوب به خاش و سیستان و بلوچستان آمد.
نوبخت برای سومین بار به خاش سیستان و بلوچستان سفر کرد و در جمع گرم و پرشور علما، ائمه جمعه و جماعات، بزرگان و معتمدان و مسئولان خاش وعده های نقد داد.پارسال در همین ایام آقای نوبخت در سفر به شهرستان خاش کلنگ ساخت 12 هزار واحد مسکونی ویژه محرومین را برای مردم سیستان و بلوچ
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تاکنون چهار محموله کمک رسانی به ارزش هفت میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال به سیستان و بلوچستان ارسال شده است.
محمد رحیم شهریاری گفت: به دنبال وقوع سیل مخرب در سیستان و بلوچستان، هلال احمر در راستای کمک به آسیب‌دیدگان به جمع‌آوری کمک‌های مردمی اقدام کرده است.
وی با اشاره به کمک‌های مردم خراسان جنوبی، افزود: تاکنون محموله‌هایی شامل چادر، موکت، بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته، مواد شوینده ب
به نام خدا 
بَزمان یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران است. بزمان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب ایرانشهر واقع است. بزمان یکی از باسابقه‌ترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان می‌باشد که تنها سابقه بخشی ۱۱۰ ساله دارد. بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۴٬۰۰۲نفر بوده‌است
به گزارش ایرنا، محمد محبی، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان با پیش روی این خبر، اظهار داشت: بعضی اتوبوس مسافربری، نفتکش و خودروهای سبک و سنگین که در قاچاق سوخت فعالیت داشتند توقیف و روانه پارکینگ شدند. وی اقرار کرد: شبکه بزرگ قاچاق سوخت در حومه زاهدان با این عملیات و رفتار ها متلاشی شد. سخن سنج کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بدبختانه بیشتر بنزین های قاچاق کشف شده تو استان از سایر استا
سلام
توی این شرایط مردم بیشتر مناطق غرب کشور احتیاج دارن به کمک. من شلوغش نمیکنم و نمیخوام جو بدم ولی خودم هم ساکن یکی از همینم مناطق هستم در غرب کشور و خبر دارم از وضع دوست و آشنا و این و اون. به خدا فاجعه ست وضع خیلی از هموطن هاتون. 
الان به شدت دارو و نوار بهداشتی و خیلی چیزهای اساسی رو مردم نیاز دارن در روستاهای لرستان و ایلام و گلستان. حالا بماند شهرهاشون که اونا هم خودش فاجعه ست. تو رو خدا هر کی هر چی میتونه کمک کنه به امید دولت نایستین. بعضی
امروز میتونست یه روز قشنگ دیگه باشه. با افتاب بیجونی که از پنجره ها روی فرش میفته و صدای کلاغ ها روی چنارهای بی برگ، یه روز ساکن ساده ی دوست داشتنی.
ولی امروز پر از تنشه. لرزش مولکول های هوا حس میشه و قلب ها تند میزنن. چون ممکنه خیلی زود این روز ساکن به اتیش کشیده بشه و ما به خاطر تصمیم هایی که بقیه تو جاهای دیگه ی دنیا میگیرن بی گناه بسوزیم.
#من_از_جنگ_وحشت_دارم
به گزارش همشهری آنلاین، مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت وگو با ایلنا درباره آخرین آمار حوادث جوی تا صبح امروز ۱۳ فروردین گفت: تاکنون براثر حوادث جوی در ۱۵ استان کشور ۲۲ نفر مصدوم شده اند. همچنین از کل مصدومان ۱۴ نفر بوسیله صورت زمینی بوسیله مراکز درمانی واگذاری یافته اند و ۸ نفر در محل به عارض سرپایی تداوی شده اند. وی درباره مصدومان این حوادث گفت: ۲ نفر تو بوشهر، ۶ نفر در سیستان و بلوچستان، یک نفر در فارس، ۲ نفر داخل خراسان جنوبی،
با استعانت از خداوند متعال، شرکت کشت و صنعت مکران (سهامی خاص) نیروی انسانی مورد نیاز خود را برای زمان بهره برداری، از بین متقاضیان واجد شرایط در مقاطع تحصیلی: فوق دیپلم و لیسانس طبق شرایط در نظر گرفته شده (آزمون کتبی، مصاحبه عمومی و تخصصی و معاینات پزشکی)، براساس جدول زیر و با انعقاد قرارداد مدت معین، مطابق قوانین کار و تأمین اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان و به صورت ساکن و شاغل دائم (این شرکت طرح اقماری ندارد)، جذب می نماید.

لینک مشخصا
2- حسام الدین نظامی :
او اولین فرزند پسر داداش نظامی است .
قبل از انقلاب جوان ترین شهردار کشور در شهر تالش بوده و مدت کوتاهی بعد از انقلاب شهردار رشت شد .
وی هم اکنون در انگلستان ساکن است .

3- نظام الدین نظامی :
دومین فرزند پسر داداش نظامی ، معلم بازنشسته است و هم اکنون در هشتپر ساکن است .
او اولین معلم فارغ التحصیل رشته زمین شناسی در روستا است .

4- تاج الدین نظامی :
سومین فرزند پسر داداش نظامی ، ساکن انگلستان است .
وی طی رفت و آمد هایش به روستا مشغول
مناطق دیدنی بلژیک | مناطق دیدنی فرانسه | مناطق دیدنی ارمنستان

مناطق دیدنی گرجستان | مناطق دیدنی ترکیه | مناطق دیدنی ایتالیا

کشورهای اروپایی دارای مناطق دیدنی زیادی هستند که با کمک تورهای ثنا سفر گشت می توانید به اروپا سفر کنید و مناطق دیدنی آنها را ببینید و همینطور می توانید به مراکز خرید بروید و خرید های خود را انجام دهید. ثنا سفر گشت همیشه و همه جا در کنار شماست.
من فراموش شدمهیچ خریداری نیستنه دلی هست نه دلدارهواداری نیستساکن کوچه ی عشقیم ولی نیست صداآه ای خالق خوبی! چرا یاری نیست؟گفته بودم که دلم پیش کسی...نه! هیچ، هیچ!مرده ام من؟خاک سرد است؟چرا زاری نیست؟آی ای ساکن آن کوچه ی متروکه ی ما...پس کجایی که دلم را چو تو دلداری نیست؟هیچ میخوانی تو ای شاهد نومیدی منشعر زخمی شده ام را که سپهداری نیست؟خسته امزار شدمدور مشوحرف بزن...بس کن اینبار بیاتا دل و جانم بدهمتا نگویم که دگر هیچ خریداری نیست!
شعر: فاطمه اف
مناطق دیدنی آنکارا | مناطق دیدنی آنتالیا | مناطق دیدنی آلانیا | مناطق دیدنی پاریس | مناطق دیدنی مارسی

مناطق دیدنی فلورانس | مناطق دیدنی بارسلونا | مناطق دیدنی مادرید | مناطق دیدنی هلسینکی

مناطق دیدنی موناکو | مناطق دیدنی فنلاند | مناطق دیدنی بلغارستان | مناطق دیدنی اسپانیا | دیدنی های بروکسل

از آنجایی که آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و دومین شهر بزرگ بعد از استانبول محسوب می شود، میراث تاریخی و بناهایی با قدمت چند قرن را دارا می باشد که هر کد
بهترین حنا: درختچه‌ی حنا در مناطق جنوبی ایران از جمله اطراف بندرعباس و بوشهر، استان سیستان و بلوچستان (اطراف چابهار)، استان کرمان (کرمان، بم و نرماشیر)، استان خوزستان (اطراف اهواز) و یزد رویش دارد. خرید و فروش حنا درجه یک و ممتاز حلما با بهترین قیمت، بصورت فله و بسته بندی، می تواند تجارت پرسود و مطمئنی را برای شما رقم بزند. 
بهترین حنای ایران مربوط به کدام استان است؟
بهترین حنای ایران :حنا، بومی نواحی مدیترانه است. در نواحی شرق نزدیک و هندوست
دارم به این فکر میکنم که چرا یزدیا اون اوایلی اومدن تو این منطقه ساکن شدن و رسیدن به تابستونش، مهاجرت نکردن برن یه جای دیگه ساکن بشن؟!! :| :|
پ.ن: در توصیف نوع گرماش باید عرض کنم که : از نظر من! یه پاکت زباله رو بکنین تنتون بشینین رو شعله پخش کن گاز، یه پاکت فریزرم بکشین سرتون در حالیکه سر یه شمع روشن توش باشه، بعد هر از چندگاهی یبارم سرتونو یه تکون مِلوئی به چپ و راست بدین که یه جریان هوایی ایجاد بشه :|
مناطق دیدنی آنکارا | مناطق دیدنی آنتالیا | مناطق دیدنی آلانیا | مناطق دیدنی استانبول
مناطق دیدنی ترکیه | مناطق دیدنی هلسینکی 
مناطق دیدنی بارسلونا

ثنا سفر گشت به شما پیشنهاد می کند تعطیلات تابستانی خود را به ترکیه ببرید و یا اگر می خواهید به مسافرت بروید حتما مناطق دیدنی جذاب و خیره کننده شهرهای ترکیه را ببینید. مناطق دیدنی آنکارا، آلانیا، آنتالیا و استانبول هر ساله جمعیت زیادی را در خود جذب می کند، این شهرها برخی از شهرهای ترکیه هستند که
به گزارش ایرنا محمدحسین شوشتری  تو این باره گفت: «وزش این زننده نفخ سبب کاهش دمای هوا هنگام روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تا ۳ درجه در استان تهرانخواهد شد.» این ممیز سازمان هواشناسی اظهارداشت: «هرچند که فردا و پس فردا دمای محیط در استان تهران کاهش می یابد، اما از اواخر روز پنجشنبه دمای هوا درون استان تهران مجددا روانی افزایشی خواهد داشت.» به پیش بینی موسسه هواشناسی ناحیه طی دو روز آینده، بوسیله ویژه تو ساعات بعدازظهر و اوایل شب، شاهد رگبار مو
• وقتی کسی که در ولایت الهی ذوب نشده، زمامدار می‌شود؛ مشکل پیدا می‌شود. شما می‌پرسید مگر این رهبر ما در ولایت الهی ذوب شده است؟ من می‌گویم بله! من شهادت می‌دهم!
• یک ماه قبل از رحلت امام برای کاری به دفتر ایشان رفتم. گفتم دورۀ ریاست جمهوری شما در حال اتمام است؛ شما بعدازآن چه‌کار می‌کنید؟ گفتند: «می‌روم حوزۀ علمیۀ قم و کار آخوندی می‌کنم. بعد مثل‌اینکه چیزی یادش آمده باشد گفت: البته مگر اینکه امام نهی‌ام کنند. بعد از ریاست جمهوری اگر ا
مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی و خدمت رسانی به زلزله زدگان در کنار دستگاه های امداد رسان دستور صادر کرد.قائم مقام تولیت آستان قدس نیز ماموریت یافت تا ضمن بررسی آخرین وضعیت مناطق و نیازهای اولیه زلزله زدگان، تامین و بسیج امکانات لازم متناسب با ظرفیت های آستان قدس در دستور کار قرار دهد.اوایل امسال هم به دنبال وقوع سیلاب در برخی از مناطق کشور، با دستور تولیت آستان قدس رضوی، خدمات گسترده ای توسط آستان قدس رضوی به مردم سیل زده ارائه شد.
مشکلات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان
✍ابراهیم منعم زادهسیستان وبلوچستان یکی از بزرگترین استان‌های کشور ایران است که وسعتی معادل کشور سوریه دارد.مردم استان سیستان و بلوچستان از قومیتهای سیستانی و بلوچ می‌باشد که تاریخی چند هزار ساله دارد و «نجابت» و «اصالت» از جمله اوصاف بارز مردمان این دیار می‌باشد. به گزارش سازمان جهانی یونیسف، کودکان بلوچستان از باهوش‌ترین کودکان جهان به شمار می‌روند. استعدادها و ظرفیت‌های فوق‌العاده بالای
لوبیا چشم بلبلی

لوبیای چشم بلبلی از نظر خانواده گیاهی نزدیک به لوبیا دسته بندی می شود، گیاهی یکساله که مختص مناطق گرمسیر است. ساقه ای قائم و افراشته، برگ‌هایی مرکب به طول حدود ۱۵ سانتی متر و برگچه ها‌ی نازک، بیضی، نوک تیز و برنده دارد.

گل‌های زرد یا زرد مایل به قرمز آن کنار برگ‌ها ظاهر می‌شود و میوه گیاه مانند لوبیا با غلافی دراز است که در برخی موارد طول آن تا ۹۰ سانتی متر با ۴۰ - ۱۰ دانه داخل آن می رسد. گیاه بسیار مقاوم به خشکی است و د
به گزارش ایرنا محمدحسین شوشتری  در این باره گفت: «وزش این نوک تیز جریان هوا سبب کاهش دمای فضا طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تا ۳ درجه درون استان تهرانخواهد شد.» این کارشناس سازمان هواشناسی اظهارداشت: «هرچند که فردا و پس فردا دمای محیط در استان تهران کاهش می یابد، ولی از اواخر روز پنجشنبه دمای محیط تو استان تهران مجددا قضیه افزایشی خواهد داشت.» به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور طی دو روز آینده، بوسیله ویژه درون ساعات بعدازظهر و اوایل شب، شاه
احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا افزود: طی امروز و فردا (۶ و ۷ مرداد ماه) به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی مناطق شمال غرب و شمال شرق کشور رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و در سواحل دریای خزر بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود. وی در ادامه گفت: در همین مدت در بخش‌هایی از جنوب کشور در جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب فارس نیز رگبار موقتی باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی م
شریعت نیوز - امام جمعه اهل سنت نیکشهر گفت: مردم اهل سنت و تشیع سیستان و بلوچستان نمازهای خود را در منزل با جماعت بخوانند که یقینا در چنین برهه‌ای از زمان که انتشار ویروس کرونا سبب مرگ هزاران نفر شده همان ثواب نماز جماعت مسجد به نمازگزار خواهد رسید.
مولوی عبدالله وحیدی‌فر روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه قرنطینه و احتیاط لازم و واجب است، خاطرنشان کرد: متاسفانه این روزها دچار شیوع ویروس کرونا در کشور و جهان هستیم که تعداد
پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور+جدول
استان سیستان و بلوچستان با 87 میلیمتر بارش کم‌بارش‌ترین استان کشور بوده و تنها استانی است که زیر 100 میلیمتر بارش در سال آبی جاری داشته است.

به گزارش ندای زرند، بررسی آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد که در 206 روز ابتدایی سال آبی جاری (اول مهرماه 97 تا عصر روز بیست‌وهفتم فروردین‌ماه 98) مجموع بارش‌های کشور به 308.2 میلیمتر رسیده است.

در این مدت، برخی است
ازنظر ژئومورفولوژی درمنطقه شهرستان ملایر سه مجموعه قابل تشخیص است.مناطق مرتفع وصخرهساز با بریدگی های شیب تند چشم انداز قالب بوده که بیشتر سا زندهای آن آهک های کرتاسه است.2.مناطق تپه ماهوری که بیشتر کم ارتفاع بوده که اغلب شامل شیست های ژوراسیک است.3.مناطق پست وکم ارتفاع،مثل رسوب های آبرفتی وتراست هاو....
به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی کارگاه سه روزه پوستر "شرف میزبانی" با موضوع میزبانی از زائرین پاکستانی اربعین حسینی با حضوراساتید شاخص گرافیک انقلاب محمد صابر شیخ رضایی و مجتبی مجلسی، از ۳۰ شهریور تا ۱ مهر ماه، با حضور هنرمندانی از شش استان کشور؛ استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد و هرمزگان و کرمان به میزبانی حوزه هنری سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی کارگاه سه روزه پوستر "شرف میزبانی" با موضوع میزبانی از زائرین پاکستانی اربعین حسینی با حضور اساتید شاخص گرافیک انقلاب مجتبی مجلسی و محمد صابر شیخ رضایی، از ۳۰ شهریور تا ۱ مهر ماه، با حضور هنرمندانی از شش استان کشور؛ استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد و هرمزگان و کرمان به میزبانی حوزه هنری سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی کارگاه سه روزه پوستر "شرف میزبانی" با موضوع میزبانی از زائرین پاکستانی اربعین حسینی با حضور اساتید شاخص گرافیک انقلاب مجتبی مجلسی و محمد صابر شیخ رضایی، از ۳۰ شهریور تا ۱ مهر ماه، با حضور هنرمندانی از شش استان کشور؛ استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد و هرمزگان و کرمان به میزبانی حوزه هنری سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
بدون شک مهمترین و پر کاربرد ترین روش جداسازی،روش کروماتوگرافی است.کروماتوگرافی به وسیله یک گیاهشناس روسی به نام‌توست، در اوایل قرن بیستم۱۹۰۳ کشف شد او از این تکنیک برای جداسازی رنگدانه های مختلف گیاهی مانند کلروفیل ها و گرانتوفیل ها استفاده کرد.
کروماتوگرافی گازی یکی از روشهای کروماتوگرافی است که برای جداسازی و بررسی مواد فرار برای تجزیه شدن آنها به کار می رود.
در کروماتوگرافی گازی، فاز گازی یک فاز بی اثر(برای مثال هلیم،نیتروژن ، آرگون
آشنایی با اصول الکتریسیته ساکن: الکتریسیته پدیده ای است که دیده نمی شود، ولی قادر است پدیده های فیزیکی بسیاری مانند حرارات، روشنایی، حرکت و مغناطیس را به وجود آورد. یونانی ها حدود دو هزار سال پیش کشف کردند که بر اثر مالش ماده ای به نام کهربا به جسمی دیگر، نیرویی در کهربا به وجود می آید که می تواند اجسامی مانند برگ خشک و براده های چوب را جذب کند. یونانی ها این گونه اجسام را که مانند کهربا عمل می کنند «الکتریک » نامیدند. کلمه الکتریسیته نیز از ک
مشاور پرورش شترمرغ
شترمرغها در انواع زیستگاههای باز یافت می شوند. آنها معمولاً از مناطقی از بوته ضخیم یا پوشیده از درخت سنگین اجتناب می کنند و از چمنزارهای جنگلی و سایر مناطق آزاد ساکن می شوند. دشتهای نیمه خشک ، باز و چمن کوتاه معمولاً با بیشترین تراکم شترمرغ همراه است.
سنگ مناسب مناطق سردسیروقتی که قرار است سنگی در مناطق سردسیر به عنوان سنگ محوطه استفاده گردد نکته مهمی که باید به آن توجه نمود این است که آیا سنگ با توجه به جذب آن میتواند مقاومت لازم در برابر سیکل سرما را حفظ نماید و جزو انواع سنگ مناسب مناطق سردسیر به حساب آید.بسیار مهم است که در مناطق سردسیر حتما در صورت نیاز به استفاده از سنگ در محوطه در صورتی که دوست دارید بعد از دوره سرما و یخ زدگی اتفاقی برای سنگهای محوطه شما اتفاقی پیش نیاید میتوانید ه
️ شریعت نیوز- امام جمعه مسجد النبی(ص)اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تحقق شعار سال «جهش تولید»از سوی رهبر معظم انقلاب تنها با همکاری، تعامل و همدلی بین مردم و مسوولان محقق می‌شود.
مولوی عبدالسلام ملازاده روز دوشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار شریعت نیوزاظهارداشت: رهبر معظم انقلاب همواره پس از تحویل سال، شعاری را با توجه به شرایط کشور و اهمیت موضوعات کلان مطرح می‌فرمایند که نشانگر توجه ایشان به اقتصاد و رونق تولید در کشور است. 
و
امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: رعایت حقوق شهروندی و قوانین راهنمایی و رانندگی از نظر شرعی واجب است و همگان باید به این قوانین احترام بگذارند.
به گزارش شریعت نیوز مولوی عبدالصمد کریم زائی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهل سنت ایرانشهر اظهار داشت: آموزش اقشار و گروه‌های مختلف مردم می‌تواند راهکاری مناسب برای جلوگیری از تصادفات باشد.
وی مرگ و میر ناشی از تصادفات در جاده‌های سیستان و بلوچستان را نگران کننده خوا
مجموعه داده فارسی برای طبقه بندی متون
# persian-datasetThis data set is collected by crawling the Young Journalist Club website(https://www.yjc.ir/) . This dataset has the following 9 categories:
1. Artistic culture2. Communication3. Thecnology4. Economical5. International(Political)6. Political7. Scientific and Medical8. Social9. Sport 
The data for each category is stored in files corresponding to the category name. Each line of the file contains the information of a news item such as text, category, date , ... . The format of each news as following:
{  "link": "/fa/news/6819277/آشنایی-با-مرتضی-علی-احمدی-شهید-حادثه-تروریستی-امروز-در-سیستان-و-بلوچستان\n",  "title": "آشنایی با مرتضی

•  مستمری پیری
اگر شما روستایی ، عشایر ، کشاورز غیرساکن در روستا و یا ساکن شهرهای زیر 20 هزارنفر جمعیت هستید ، کافی است حداقل 15 سال، حق بیمه خود را بر اساس سطوح درآمدی مختلفی که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر مشخص کرده بپردازید و بعد از 65 سالگی، هر ماه، مستمری بگیرید .
دقت کنید ! مستمری شما ، دو سوم سطح درآمدی است که در سال آخر پرداخت کرده‌اید .

•  مستمری بازماندگان
تفاوتی ندارد که چقدر سابقه پرداخت حق بیمه داشته با
7 غذای سنتی که حتما باید امتحان کرد
اگر بخواهیم لیست غذا‌های ایرانی را بنویسیم، احتمالا به کتابی چند جلدی نیاز خواهیم داشت. با این حال برخی از غذا‌های سنتی ایران هستند که همیشه در میان انواع غذا‌های ایرانی در صدر لیست قرار می‌گیرند. در این مطلب قصد داریم ۷ غذای ایرانی از مناطق مختلف سرزمین عزیزمان را بیشتر به شما معرفی کنیم که احتمالا هیچ کدام از عاشقان غذا‌های سنتی ایران نمی‌توانند از آن‌ها چشم پوشی کنند.
۱. آبگوشت
۲. کوفته تبریزی
۳. قیم
جاذبه های گردشگری بی نظیر زاهدان
زاهدان دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری می باشد که از دید گردشگران پنهان است و به نوعی ناشناخته می باشد ، زاهدان در مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد در این گزارش خواندنی ما را همراهی کنید تا با جاذبه گردشگری زاهدان قدری بیشتر آشنا شوید.
جاذبه های گردشگری و دیدنی در زاهدان
با وجود اینکه زاهدان در مرکز استان پهناور سیستان و بلوچستان واقع است ولی همانند نقاط دیگر این استان ناشناخته مانده است ، ای
در حالی که برخی از مردم در آب و هوای گرم و آفتابی برنامه ریزی سفر و
گردش می کنند ، کسانی هستند همچون ما که به سفر در زمان های سرد تر و سفر
های زمستانی علاقه دارند و دوست دارند مناطق زیبا و پوشیده شده از برف را
مشاهده کنند .
من به شخصه آدم گرمایی هستم و زیاد به سفر به مناطق گرم و داغ علاقه
ندارم و بیشتر دوست دارم به مناطق خنک تر سفر کنم ، اگر شما نیز مانند من
به مناطق خنک علاقه دارید با ادامه مقاله همراه باشید.
در اینجا ۱۵ سفر های زمستانی وجود دار
دفتر وکالت در تهران
شهر تهران دارای 22 منطقه می باشد که هریک
از این مناطق به دلیل گستردگی و شلوغی بیش از حد برای رفت و آمد به دیگر
مناطق گاها دچار مشکل هستند به این دلیل اگر قرار باشد خدماتی به ساکنین در
هر منطقه ارائه شود حداقل افراد آن منطقه از این خدمات راضی باشند و به
راحتی بتوانند از آن بهره مند شوند. هر شخصی اگر نیاز به وکیل در تهران دارد باید به دنبال دفتر وکالت در تهران باشد و البته جستجو به صورت منطقه ای انجام دهد
تا بتواند به بهترین ش
اجرای کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک
کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمینی تغییر شکل یافته تولید و ارائه می گردد. در ساختار این محصول از نوعی عامل شیمیایی آلی استفاده گردیده که موجب هدایت الکتریسیته ساکن از سطح روکش به منابع تخلیه الکتریسیته ساکن (چاه ارت) می گردد.
با توجه به خصوصیات مکانیکی برجسته و قابلیت هدایت جریان الکتریسیته ساکن، امکان بکارگیری محصول، در پوشش کلیه سطوحی که هدایت الکتریسیته ساکن در آن بسیار حائ
دفتر وکالت در تهران
دفتر وکالت در تهران
شهر تهران دارای 22 منطقه می باشد که هریک از این مناطق به دلیل گستردگی و شلوغی بیش از حد برای رفت و آمد به دیگر مناطق گاها دچار مشکل هستند به این دلیل اگر قرار باشد خدماتی به ساکنین در هر منطقه ارائه شود حداقل افراد آن منطقه از این خدمات راضی باشند و به راحتی بتوانند از آن بهره مند شوند. هر شخصی اگر نیاز به وکیل در تهران دارد باید به دنبال دفتر وکالت در تهران باشد و البته جستجو به صورت منطقه ای انجام دهد
ت
پس از فوت هموطنان ومسافرین بوئینگ 737 اوکراینی وفوت تعدادی از هموطنان کرمانی در تجمع تشعیع جنازه سردار سلیمانی ، حالا باز مردم استانهای سیستان بلوچستان ، هرمزگان ، فارس و خوزستان دچار سیل شده اند. با توجه به عکسهای رسیده از مناطق به خصوص استان سیستان و بلوچستان عمق فاجعه مشخص است. من پس از تسلیت برای وقوع حوادث فوق از شما هموطنان گرامی خواهشمندم،همنوعان و هموطنانمان فراموش نکنیم و به هر شکل ممکن با آنان همدردی کنیم. با تامل عکسها میتوان دید
آشنایی با ابزارهای مختلف در قالیبافی
برای قالیبافی به ابزارهای گوناگونی احتیاج است که البته نوع این ابزارها در مناطق گوناگون متفاوت است ویا یک کار را انجام میدهند اما نام آنها بسته به منطقه مربوطه متفاوت است. ابزاری که برای گره زدن استفاده میشود در مناطق ترک باف قلاب نام دارد و در مناطق فارس باف کارد یا کاردک. وسیله که برای پود گذاری و کوبیدن قالی استفاده میشود در مناطق ترک دفه یا دفتین نامیده میشود و در مناطق فارس کرکیت که البته شکل آنها د
حمل بار به تمام نقاط کشور از جمله خدمات تخصصی باربری جبارربار دلگان می باشد که تامین وسیله حمل بار و جابجایی بار به تمامی نقاط ایران را انجام می دهد.
حمل و ارسال بار به تمامی نقاط کشور
مناطق مرکزی ایران : تهران،اراک ,اصفهان ,قزوین ,قم ,کرج ,سمنان

مناطق شمال ایران : رشت ,شمال ,آمل ,رامسر ,بابل ,لاهیجان ,گرگان ,اردبیل

مناطق غرب ایران : همدان ,کرمانشاه , زنجان , ارومیه , سنندج , تبریز , خرم آباد

مناطق شرق ایران : کرمان ,مشهد ,یزد ,بیرجند ,بجنورد ,زاه
زاهدان دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری می باشد که از دید گردشگران پنهان است و به نوعی ناشناخته می باشد ، زاهدان در مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد در این گزارش خواندنی ما را همراهی کنید تا با جاذبه گردشگری زاهدان قدری بیشتر آشنا شوید.
با وجود اینکه زاهدان در مرکز استان پهناور سیستان و بلوچستان واقع است ولی همانند نقاط دیگر این استان ناشناخته مانده است ، ای
مناطق مرکزی افغانستان که به «هزاره‌جات» نیز مشهور است، به دلیل بی توجهی حکومت‌های گذشته و ستم تاریخی که بر آن روا داشته شده است، همواره در کنج فراموشی قرار داشته است. دلایل به فراموشی سپردن مناطق مرکزی از سوی حکومت‌های گذشته زیاد است. اما با توجه به بسترهای قومی قدرت در افغانستان، ساکنان مناطق مرکزی از قومیت متفاوت برخوردار بوده است. تفاوت مذهبی نیز دلیل دیگری بوده است که سبب رنج مضاعف در  این مناطق شده است...
ادامه مطلب
 ابلاغیه تعیین مناطق جنگی و عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششمقوانین مقررات بخشنامه ها تصویب نامه دستورالعمل ها آئین نامه هاستاد کل نیروهای مسلح در نامه ای خطاب به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مناطق عملیاتی موضوع فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه‌یافته و بدی آب و هوا ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم و دیگر موارد ذکر شده در این ماده را تعیین کرد. نوع مصوبه: ابلاغیه شماره مصوبه: ۳۶۱۰/۱۳۳۳/۲۸تاریخ مصوبه: ۹۶/۹/۲۸مرجع صدور مص
امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به مرکز بزرگ تجاری و تخلیه و بارگیری منطقه را دارد و این امر محقق خواهد شد.
به گزارش شریعت نیوز  ، وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، مولوی  عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان عصر امروز در بازدید از زیرساخت ها، تجهیزات، اسکله‌ها و ساختمان‌های عملیاتی بندر شهید بهشتی چابهار اظهار کرد: بندر چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانو
بدینوسیله به اطلاع پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدام مورخ 30 / 8 /98 سهمیه آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان  می رساند به منظور بررسی و تحویل مدارک،معاینات پزشکی و مصاحبه با در دست داشتن مدارک  (اطلاعیه شماره 1)، طبق جدول زمان بندی در محل های مشخص شده حضور بهم رسانند.
 1-آدرس محل بررسی مدارک و معاینات پزشکی (خواهران و برادران) : زاهدان- بلوار معلم-معلم 16 اردوگاه فاطمه الزهرا(س) .2-آدرس محل برگزاری مصاحبه خواهران: زاهدان- خیابان دانشگا
حمل بار به تمام نقاط کشور از جمله خدمات تخصصی باربری جبارربار دلگان می باشد که جهت رفع نیاز باربری به تمامی نقاط ایران را انجام می دهد.
حمل و ارسال بار به تمامی نقاط کشور
  مناطق مرکزی ایران : تهران،  اراک ,  اصفهان , قزوین ,  قم , کرج ,سمنان
مناطق شمال ایران : رشت , شمال , آمل , رامسر , بابل ,لاهیجان , گرگان , اردبیل
مناطق غرب ایران : همدان ,کرمانشاه , زنجان , ارومیه , سنندج , تبریز , خرم آباد
مناطق شرق ایران : کرمان , مشهد ,یزد , بیرجند , بجنورد , 
گوسفند اهلی  گونه ای بسیار گسترده نشخوارکننده است که در درجه اول به دلیل پشم ، گوشت ، شیر و مخفی های آن پرورش می یابد. گونه ها به تعداد زیادی از نژادها ، سازگار با اهداف مختلف در محیط های متنوع ، توسعه یافته اند. این مناطق از مناطق کوهستانی سرد و مرطوب شمال اروپا تا مناطق خشک آفریقا ، آسیا و استرالیا متغیر است. گوسفند ها در درجه اول حیوانات در حال چرای هستند و مرتعی را که در نزدیکی زمین است ، کشت می کنند. آنها در طیف گسترده ای از سیستم های تولیدی
در مناطق خشک حداکثر تعداد کیسه های سیمان رویِ هم انبار شده ۱۲ پاکت است مشروط بر آنکه ارتفاع آن از ۱/۸ متر تجاوز نکند 
در مناطق مرطوب با رطوبت نسبی بیش از نود درصد اعداد فوق به ترتیب به ۸ پاکت و ۱/۲ متر تغییر پیدا می کنند. 
طبق مبحث ۵ مقررات ملی ساختمان

✅سهمیه مناطق ؛ 
منطقه ۱ : مرکز تهران،اصفهان،شیراز،مشهد،تبریز
منطقه ۲ : بیشتر  شهرستانها
منطقه ۳ : مناطق محروم و برخی شهرهای کوچک
✅سهمیه ایثارگران ؛
۲۵ درصد ظرفیت رشته با نمره‌ی حداقل ۷۰ درصد پذیرش آزاد
۵ درصد ظرفیت سهمیه‌ی  ایثارگران با کمتر از ۲۵٪ جانبازی
✅سهمیه رزمندگان : پذیرش با کسب حداقل ۷۵درصد نمره پذیرش عادی

✅سهمیه تعهد خدمت مناطق محروم : ۳۰ درصد ظرفیت رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی دارای تعهد خدمتی ۳ برابر تحصیل غیرقا
همه کشور های دنیا دارای آداب و رسوم و رقص محلی قدیمی ای هستند که از نسلی به نسل دیگر و سینه به سینه به ارث رسیده است. رقص آذری یکی از اصیل ترین رقص های محلی محسوب می شود. که در مناطق مختلف دنیا که ترک هستند، رقص آذری را در مراسم های مختلف و جشن های خود انجام می دهند. در بعضی از مناطق این رقص در مراسم های دینی و یا برای آماده شدن در جنگ بوده است. اما معمولا در مراسم های عروسی و جشن هایی مثل چهارشنبه سوری و جشن سال نو هم برگزار می شود.
گروه اوتلار از ج
خاش کجاست ؟ معرفی شهرستان خاش در نقشه
خاش کجاست ؟ در این مطلب ما به معرفی خاش می پردازیم . در این مطلب میتوانید موقعیت جغرافیایی خاش ، محل آن در نقشه و اطلاعات جالب دیگری را مشاهده نمایید . شهرستان خاش یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان است. مرکز این شهرستان، شهر خاش است. جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، برابر با ۱۷۳۸۲۱ نفر بوده است . در نقشه خاش کجاست ؟ معرفی خاش شهرستان خاش با مساحت ۱۹۳۷۶ کیلومتر مربع در قسمت مرکزی استان
دانلود فیلم شبی که ماه کامل شد با کیفیت های مختلف

لینک های دانلود در ادامه مطلب...

ژانر: جنایی، عاشقانه، مهیجسال تولید: 1397سال انتشار: 1398
بازیگران: الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فرشته صدرعرفایی،پدرام شریفی، فرید سجادی حسینی، امین میری، بانیپال شومون، آرمین رحیمیان و شبنم مقدمی
کارگردان: نرگس آبیار
خلاصه داستان: روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران که درگیر عشق جوانی از خطه بلوچستان می‌شود و در ادامه قصه، به مرور آرامش عشقی که از ابتدا
https://birk.ir/khash-kojast-khash-dar-naghshe/
خاش کجاست ؟ معرفی شهرستان خاش در نقشه
خاش کجاست ؟ در این مطلب ما به معرفی خاش می پردازیم . در این مطلب میتوانید موقعیت جغرافیایی خاش ، محل آن در نقشه و اطلاعات جالب دیگری را مشاهده نمایید . شهرستان خاش یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان است. مرکز این شهرستان، شهر خاش است. جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، برابر با ۱۷۳۸۲۱ نفر بوده است . در نقشه خاش کجاست ؟ معرفی خاش شهرستان خاش با مساحت ۱۹۳۷۶ کیلوم
حنا حلما بهترین حنای ایران : حنا یکی از مهم‌ترین گیاهان زینتی و دارویی ایرانیان از گذشته‌ تاکنون بوده است. و علاوه بر جایگاه خاصی که در آداب و رسوم مردم کشورمان به ویژه در برگزاری آیین ‎‎ها و مراسم ‎‎ جشن داشته است، از دیرباز برای کاربردهای دارویی نیز مورد استفاده قرار می گرفته است.
حنا: ماده ایی رنگ خرمایی یا نارنجی که حاصل برگهای پودر شده ی گیاه حنا می باشد.
فروش عمده حنا صادراتی ایران
گیاه حنا درختچه ایی با گلهای معطر و معمولا سفید مایل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فریبا گودرزی گفت: برای دو روز آینده در اغلب مناطق سرزمین به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان تماشایی بارش باران، رعد و برق، وزش بادهای اکید موقتی و حتی تگرگ و بخاطر مناطقی از ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف را خواهیم داشت. وی گفت: در روزهای جمعه و شنبه نیز بوسیله سوا مناطقی از جنوب و جنوب شرق بارش ها ادامه خواهد داشت و همچنین دریای خزر داخل ٢٤ ساعت آینده مواج است. ممیز سازمان هواشناسی افزود: امروز در استا
مغولان در پیشروی های خود در مناطق کردنشین (در ترکیه امروزی)به دره ‏اى سرازیر شدند که نزدیک طنزه بود و آن جا را وادى القریشیه مى‏ خواندند که در آن قومی از کُردهای مسمی به قریشی ساکن بودند قریشیه آب‏ هاى روان و باغهاى بسیار داشت و راهى که‏ بدان جا می رسید باریک و سخت بود مردم قریشیه با مغولان جنگیدند و آنان را از پیشروى باز داشتند و از زادگاه خویش دفاع کردند. از هر دو سو مردان بسیارى کشته شدند و در نتیجه پایدارى و ایستادگى مردم قریشیه، مغولان
                                 لا اله الا الله سبحان من خلق اللیل و النهار
بسم الله الرحمن الرحیم
اگر آیه زیر را چهل بار بر قدری روغن زیتون یا خود زیتون خواند و محل کوفتگی یا شکستگی را با آن
بپوشانند شفا یابد
قال من یحیی العظام و هی رمیم ( 78 یس)
برای ساکن نمودن جراحت سوره الطارق را در آب خوانده و جراحت را بشوید ساکن شده وباز نمی شود
برای حبس خون مثل زخم و جراحت آیه زیر را بر موضع بخواند:
بسم الله الرحمن الرحیم ما قطعتم من لینة او ترکتوها قائ
در چه مناطقی از گیلان خرید زمین مناسب تر است ؟
خرید و فروش زمین در مناطق نزدیک تر به ساحل ، و همچنین مناطق کوهی دارای بیشترین استقبال بین متقاضیان زمین درشمال می باشد .
از جمله شهرهای ساحلی گیلان می توان به رودسر،بندر چمخاله ، بندر انزلی ، بندر کیاشهر اشاره نمود .
زمین هایی که در فاصله کمی نسبت به ساحل قرار داشته و در طرح هادی جز زمین های مسکونی محسوب می شوند دارای پیشرفت بسیار بالایی خواهند بود .
همچنین مناطق رو به رشد در گیلان می توان به اطاق
بهتر است راهنمایان گردشگری طبیعت و کسانی که به مناطق کویری و صحرایی سفر می کنند یا در این مناطق زندگی می کنند، اطلاعات کافی مربوط به مار زدگی و روش های درمان را بدانند.بنابراین در زیر به نکاتی راجع به مار زدگی و درمان آن اشاره خواهیم کرد. ادامه مطلب
تجربه باربری شمال تهران با باربری ایفل .باربری ایفل با سالها تجربه در زمینه باربری شمال تهران بصورت شبانه روزی در خدمت شما شهروندان ساکن شمال تهران هست .
ما می کوشیم با ارائه بهترین خدمات در اتوبار شمال تهران رضایت 100 درصدی شما شهروندان ساکن شمال تهران را جلب کنیم.
بدون شک یکی از نام آشنا ترین اتوبار های تهران باربری ایفل است که در هفته  دها باربری شمال تهران را بر عهده دارد.
برای اطلاع از بهترین تعرفه باربری شمال تهران به صفحه باربری شمال ته
میگذرد زمان و من مانده ام ساکن.
کجاست ان سیال همیشگی؟
فردا روز بهتریع اینو همیشه مامانم میگه .                                                                                                   امضا:
                                                                                                                                                               مورچه امیدوار
میگذرد زمان و من مانده ام ساکن.
کجاست ان سیال همیشگی؟
فردا روز بهتریع اینو همیشه مامانم میگه .                                                                                                   امضا:
                                                                                                                                                               مورچه امیدوار

فروش بذر گیاهان دارویی

گیاه چای ترش قرمزنام علمی: Hibiscus sabariffaمقدمه: بیش از 300 گونه از چای ترش در سراسر جهان در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر یافت می شوند. موطن اصلی این گیاه غرب آفریقا گزارش شده است و امروزه در سطح وسیعی در غرب آفریقا، آسیا، استرالیا، هند، مالزی ، اتریش، آمریکای مرکزی و بسیاری از کشورهای گرمسیر کشت می شود. کشور چین وتایلند از بزرگترین تولیدکنندگان چای ترش در دنیا هستند این گیاه به صورت گونه مهاجر وارد ایران و در منطقه گلمورت
سقف سازه برای ایجاد طبقات و تحمل بار طبقات فوقانی طراحی و ساخته می شود. ارتفاع سقف بطور معمول بین 270 تا 300 سانتی متر است که در مناطق سرد سیر برای کمک به گرم نگاه داشتن فضا این ارتفاع کمتر و در مناطق گرمسیر برای کمک به جریان گردش هوا و خنک نگاه داشتن محیط، این ارتفاع بلندتر است.
ادامه مطلب

مرد "کارتن خواب" ساکن کمپ آزادی شد

پس از سالها حضور در کنار خیابانها و کوچه پسکوچه ها و داشتن چند نوع بیماری که باعث شده بود زمین گیر شودبا کمک خیرین عزیز سایت فرهاد داودوندیروز گذشته پنج شنبه 21 شهریور 1398 در بیمارستان بهبود بروجرد مورد عمل جراحی قرار گرفت وامروز ( جمعه ) با هماهنگی با آقای رضا الماسی مسوول محترم کمپ آزادی بروجردمرد "کارتن خواب" را موقتا برای یکی دو ماه ساکن این کمپ کردیمحالا دیگر سرپناهی دارد و توسط خیرین عزیز سایت فره
باربری مرکز تهران را به باربری ایفل بسپارید .
باربری ایفل با سالها تجربه در زمینه اتوبار مرکز تهران آماده خدمت رسانی به شهروندان ساکن مرکز تهران است.
ما همواره پیشرو در خدمت رسانی در باربری مرکز تهران بوده ایم از این رو با ارائه خدمات 24 ساعت می کوشیم خدماتی بی رقیبی در باربری تهران ارائه دهیو
کادر مجرب ما با سالها تجربه در باربری مرکز خسارت را بی معنی کرده اند ما همچنین نیز از نوین ترین روش ها استفاده می کنیم تا فرایند صفر تا صد اتوبار مرکز ت
امام جمعه اهل سنت زاهدان لزوم موفقیت در آموزش وپرورش را سیاست گذاری درست دانست و گفت: در این سیاست گذاری همه مردم استان باید مورد توجه قرار گیرند؛ چرا که این مردم اعضای یک خانواده هستند.
به گزارش شریعت نیوز  به نقل از ایرنا ، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان که با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با بیان اینکه آموزش و پرورش پایه پیشرفت و توسعه کشور ها است گفت: مهترین وظیفه آموزش و
حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دهمین همایش «خورشید ولایت» که همزمان با سالروز تبعید رهبر معظم انقلاب به شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان در دوران رژیم پهلوی، در دانشگاه ولایت این شهرستان برگزار شد، با اشاره به هجرت‌های تحول ساز و اثرگذار در تاریخ اسلام، ابراز کرد: هجرت اجباری حضرت محمد(ص) از مکه به مدینه آن قدر اثرگذار و مهم شد که مبدا تاریخ اسلام قرار گرفت، همچنین هجرت اجباری امام علی بن موسی الرضا(ع) از مدینه به خراسان هجرتی
شکل‌گیری و نام‌گذاری هفته وحدت 
ایده شکل‌گیری هفته وحدت و جشن‌گرفتن مشترک شیعه و سنی در آن برای اولین بار پیش از انقلاب به پیشنهاد سید علی خامنه‌ای در دوران تبعیدش به شهر ایران‌شهر سیستان و بلوچستان مطرح و اجرا شد.[۱] خامنه‌ای در خاطراتی که از دوران تبعید پیش از انقلابش به سیستان و بلوچستان بیان می‌کند، ماجرا را اینگونه بیان می‌کند:
من خودم در بلوچستان تبعید بودم... دستگاه‌ها نمی‌خواستند بگذارند تلاشی از سوی ما انجام بگیرد؛ اما د
شیپ فایل مناطق حفاظت شده منابع طبیعی کشور فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: protected_area.shpحجم فایل: 1915قیمت: 20000 تومانبخشی از متن:شیپ فایل مناطق حفاظت شده منابع طبیعی کشور ایران-امکان ویرایش و تحلیل در arcgis- مکانیابی دقیق مناطق حفاظت شده- تفکیک استانی- مساحت دقیق هر منطقه حفاظت شده طبیعی
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

سیل مهربانی و همدلی در مدارس منوجان
دانش آموزان، معلمان، اولیاء و مسئولان منوجان همگام با سراسر استان کرمان در طرح *سیل مهربانی همکلاسی 2* برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان شرکت کردند.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پروش شهرستان منوجان،حجۃ الاسلام امین رضوانی صبح امروز اول بهمن ماه در مراسم نمادین این طرح که در مدرسه ابتدایی دخترانه هاجر برگزار شد گفت: آم
ادامه مطلب
آن هایی که سیگار نمی کشند چه می کشند از دست این زندگی؟کس چه می داند بر سر سیگار، آتش زنند تا ققنوس سرخوشی بر لبانشان بوسه زند؟آری پس چرا از پس آن همه خوش خدمتی چون به پایان می رسد از روی دست به زیر پا، با کفش آهش را پاسخ می دهند؟به راستی انسان برای سیگار ضرر دارد یا سیگار برای انسان؟مشکل سیگار آن است که لباس سفیدش یقه ندارد تا آن را ببندد،سرباز است و سرباز یعنی سرش را از شدت سوختن باز کرده اند تا هوا بخورد. یک روز در کردستان، یک روز در خوزستان، ی
کانال ترکیه یکی از پروژه هایی است که کشور ترکیه سالهاست در حال بررسی آن است و اخیرا احداث آن آغاز شده است
این کانال 45 کیلو متر طول دارد و به منظور اتصال دریای سیاه به دریای مرمره احداث شده است 
عرض این کانال بین 250 تا 1000 متر و عمق آن 25 خواهد بود 
پیش بینی می شود این پروژه در سال 2023 به پایان برسد
کانال جدید استانبول تاثیر بسیار زیادی در عبور و مرور کشتی ها در تنگه ی بسفر خواهد گذاشت. سالانه تعداد قابل توجهی کشتی از تنگه ی بسفر می گذرند
محل ساخت ای
به نظر بسیاری از افراد سفر به مناطق جنوبی
ایران با آب و هوای شرجی در فصول گرم کار درستی نیست ولی این طرز فکر مختص گذشته
های دور بود. برای سفر به مناطق حنوبی و به خصوص جزایر دریای خلیج فارس مانند کیش،
همه ی فصول مناسب هستند چون اقامت که مهمترین قسم سفر است به لطف هتل های امروزی
مطلوب ترین صورت ممکن را دارد. مثلا هتل های کیش در دل دریا و در همه ی فصول
بهترین امکانات و تجهیزات را فراهم می آورند تا برای مسافران همه ی فصول مناسب سفر
باشد.
پیج خدمات خیریه خط سوم در اینستاگرام جهت اطلاعرسانی فعالیتهای عام‌المنفعه تشکیل شده و درحال حاضر حدود ۱۵۰۰ نفر از خیرین در آن حضور دارند. فعالیت اصلی این پیج، معرفی مناطق محروم، نیازها و ارائه گزارشات از فعالیتها است.
با توجه به اینکه بخشی از اهداف خط سوم را باید کمک به نیازمندان دانست، فعالیتهای عام‌المنفعه ای که انجام می شد از طریق پیج اصلی به اطلاع خیرین می رسید اما چون فعالیت اصلی آن پیج مسائل الهیاتی، خداشناسی و اجتماعی بود، گاهی اخ
دفتر وکالت در تهران
دفتر وکالت در تهران
شهر تهران دارای 22 منطقه می باشد که هریک از این مناطق به دلیل گستردگی و شلوغی بیش از حد برای رفت و آمد به دیگر مناطق گاها دچار مشکل هستند به این دلیل اگر قرار باشد خدماتی به ساکنین در هر منطقه ارائه شود حداقل افراد آن منطقه از این خدمات راضی باشند و به راحتی بتوانند از آن بهره مند شوند. هر شخصی اگر نیاز به وکیل در تهران دارد باید به دنبال دفتر وکالت در تهران باشد و البته جستجو به صورت منطقه ای انجام دهد
تا
ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری بنا به دلایل گوناگون دارای جذابیت است و به همین دلیل است که در سال های اخیر، تاسیس و ثبت شرکت در مناطق آزاد روند رو به رشدی داشته است.

ثبت شرکت در  مناطق آزاد ۷ گانه ایران 
۱- ثبت شرکت در کیش
۲- ثبت شرکت در قشم
۳- ثبت شرکت در ارس
۴- ثبت شرکت در اروند
۵- ثبت شرکت در انزلی
۶- ثبت شرکت در ماکو
۷- ثبت شرکت در چابهار

مهمترین دلایل جذابیت ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

۱- برخورداری از معافیت م

تبلیغات

محل تبلیغات شما